Hanzo - Puchar Dolnego Śląska

Cykl turniejów w ramach Pucharu Dolnego Śląska Squasha. Cykl trwa od września 2023 do maja 2024 i składa się z 33 rozgrywek.

Turnieje o zasięgu ogólnopolskim, będą składały się z serii spotkań w 9 klubach z naszego regionu. Celem PDŚ będzie wyłonienie najlepszych zawodników w naszym województwie. Jest to również promocja sportu i zdrowego trybu życia.

Kluby biorące udział w cyklu turniejów:
1. Fitness Academy STRZEGOMSKA (Wrocław)
2. Fitness Academy JUPITER (Wrocław)
3. Fitness & Squash Complex (Głogów)
4. Gminny Obiekt Sportowo - Rekreacyjny (Trzebnica)
5. Regionalne Centrum Sportowe (Lubin)
6. Squash Club Wałbrzych (Wałbrzych)
7. Squashstacja (Bolesławiec)
8. Wrocław Squash Club (Wrocław)
9. Klub ARENA (Legnica)

Partnerzy turnieju

SNPRO

 


 

Zasady ogólne cyklu turniejów Puchar Dolnego Śląska

  1. Turnieje otwarte, zgłoszone do kalendarza PZSQ. Potrzebna jest licencja PZSQ, którą można wyrobić pod adresem: https://polskisquash.pl/rozgrywki/licencje/

2 . Cykl składa się z 33 turniejów rozgrywanych w następujących klubach:

KLUBY:

B+

B

 

C/C+

SUMA

Organizator

Wrocław Squash Club

7

0

 

0

7

Marcin Żak

Squash Club Wałbrzych

4

0

 

1

5

Damian Gotówko

F&S COMPLEX Głogów

2

0

 

3

5

Maciej Sanojca

FA STRZEGOMSKA

3

0

 

1

4

Klaudyna Zarówna

FA JUPITER

1

0

 

2

3

Klaudyna Zarówna

RCS Lubin

2

0

 

1

3

Łukasz Szkuta

Squashstacja Bolesławiec

2

0

 

1

3

Dawid Wilas

Arena Legnica

0

1

 

1

2

Mariusz Wawrzyniak

MCS Trzebnica

1

0

 

0

1

Klaudyna Zarówna

RAZEM

21

1

 

10

33

 



  1. Turnieje zostaną rozegrane w następujących terminach i miejscach:

Lp

Data

Dzień

Ranga

Nazwa turnieju

Klub

1

01.09.2023

piątek

B+

Turniej Otwarcia w WSC

Wrocław Squash Club

2

08.09

piątek

C

Wrześniowe C w Wałbrzychu

Squash Club Wałbrzych

3

16.09

sobota

B+

Wracamy po wakacjach do Lubina

RCS Lubin

4

22.09

piątek

B+

Wrzesień w WSC

Wrocław Squash Club

5

23.09

sobota

C

C w Głogowie

F&S Complex Głogów

6

29.09

piątek

B+

Urodziny Jupitera

FA Jupiter

7

07.10

sobota

B

Arena Legnica Squash Cup

Arena Legnica

8

13.10

piątek

C

30-stka Maćka w Głogowie

F&S Complex Głogów

9

14.10

sobota

B+

30-stka Maćka w Głogowie

F&S Complex Głogów

10

21.10

sobota

C+

Urodziny Squashstacji

Squashstacja

11

27.10

sobota

B+

13. Urodziny squash Club Wałbrzych

Squash Club Wałbrzych

12

04.11

sobota

B+

Listopadowy B+ w Squashstacji

Squashstacja

13

10.11

piątek

B+

Urodziny Klaudyny na Strzegomskiej

FA Strzegomska

14

18.11

sobota

C

Walczymy o punkty w Lubiniu

RCS Lubin

15

24.11

piątek

B+

Listopad w WSC

Wrocław Squash Club

16

25.11

sobota

C

C w Głogowie

F&S Complex Głogów

17

16.12

sobota

B+

Grudniowe B+ w Wałbrzychu

Squash Club Wałbrzych

18

22.12

piątek

B+

Przedświąteczne B+ w WSC

Wrocław Squash Club

19

29.12

piątek

B+

Sylwesterowy B+ na Strzegomskiej

FA Strzegomska

20

05.01.2024

piątek

C

Trzech Króli C w Jupiterze

FA Jupiter

21

06.01

sobota

B+

Trzech Króli B+ w Squashtacji

Squashstacja

22

26.01

piątek

B+

Styczniowe Combo B+ w WSC

Wrocław Squash Club

23

27.01

sobota

B+

Styczniowe Combo B+ w Lubiniu

RCS Lubin

24

09.02

piątek

C

Zakończenie trzech lig w Jupiterze

FA Jupiter

25

10.02

sobota

B+

B+ w Głogowie

F&S Complex Głogów

26

22.02

piątek

B+

Lutowy B+ w Wałbrzychu

Squash Club Wałbrzych

27

08.03

piątek

B+

Powrót Tudaj, Urodziny Lontka i Mroza na Strzegomskiej

FA Strzegomska

28

16.03

sobota

C

Arena Legnica Squash Cup

Arena Legnica

29

23.03

sobota

B+

Trzebnica Cup

MCS Trzebnica

30

29.03

piątek

B+

Wielkanocne B+ w WSC

Wrocław Squash Club

31

05.04

sobota

B+

Kwietniowe B+ w Wałbrzychu

Squash Club Wałbrzych

32

19.04

piątek

C

Urodziny Dawida i Dareczka na Strzegomskiej

FA Strzegomska

33

27.04

sobota

B+

Finał cyklu w WSC

Wrocław Squash Club



  1. Punktacja każdego turnieju zależna będzie od jego poziomu, w związku czym zwycięstwo w jednym może być bardziej wartościowe niż w innym.
    Wartości punktowe za zwycięstwa w turniejach (zgodne z punktacją PZSQ):

  • Kategoria C – 100 pkt

  • Kategoria C0 – 120 pkt

  • Kategoria B5 – 140 pkt

  • Kategoria B4 – 185 pkt

  • Kategoria B3 – 230 pkt

  • Kategoria B2 – 275 pkt

  • Kategoria B1 – 320 pkt

  • Kategoria B0 – 365 pkt


Pozostałe miejsca punktowane tak samo jak w PZSQ.



  1. Zwycięzcą cyklu OPEN zostaje osoba która zgromadzi największą liczbę punktów PZSQ podczas 16 swoich najlepszych turniejów.



  1. Zwyciężczynią cyklu DAMSKIEGO zostaje osoba która zgromadzi największą liczbę punktów PZSQ podczas 10 swoich najlepszych turniejów.



  1. Aby wygrać cały cykl nie jest konieczne branie udziału w określonej liczbie turniejów – liczą się tylko punkty.



  1. Nagrody główne



CYKL OPEN
1 miejsce - 1500 zł
2 miejsce - 1000 zł
3 miejsce - 500 zł
+ złoty, srebrny i brązowy sygnet od ZIELIŃSKI ART

CYKL DAMSKI
1 miejsce - 500 zł
2 miejsce - 300 zł
3 miejsce - 200 zł




  1. Nagrody dodatkowe



NAGRODA DODATKOWA NR 1
Trafi do osoby, która zdobędzie w sumie najwięcej punktów biorąc pod uwagę jedynie turnieje kategorii C

Nagrodą jest Pakiet pełny 67-godzinnej nauki mówienia po angielsku od SzybkaNauka.Pro o wartości 1395 zł


NAGRODA DODATKOWA NR 2
Trafi do osoby, która rozegra w sumie największą ilość różnych turniejów (nie kategorii) w całym cyklu oraz nie jest lauratem/laureatką nagrody dodatkowej nr 1


Nagrodą jest Pakiet pełny 67-godzinnej nauki mówienia po angielsku od SzybkaNauka.Pro o wartości 1395 zł

Pula nagród dodatkowych może zostać zwiększona.



  1. Nagrody za udział

Zostaną rozlosowane na zakończenie cyklu podczas ceremonii zamknięcia mistrzostw.

Wśród wszystkich kobiet które wzięły udział w minimum 16 różnych turniejach (niezależnie od kategorii) rozlosujemy:

  • Pakiet pełny 67-godzinnej nauki mówienia po angielsku od SzybkaNauka.Pro o wartości 1395 zł

  • Buty dowolnej firmy o dowolnej wartości do wyboru ze strony Squashtime.pl dzięki wsparciu Polskiego Związku Squasha



Wśród wszystkich mężczyzn którzy wzięli udział w minimum 16 różnych turniejach rozlosujemy:

  • Pakiet pełny 67-godzinnej nauki mówienia po angielsku od SzybkaNauka.Pro o wartości 1395 zł

  • Buty dowolnej firmy o dowolnej wartości do wyboru ze strony Squashtime.pl dzięki wsparciu Polskiego Związku Squasha

Pula nagród dodatkowych może zostać zwiększona.


  1. Nagrody w pojedynczych turniejach przyznawane są bezpośrednio przez organizatorów danego turnieju



  1. Opłaty wpisowe:
    Turniej B+ OPEN – 110 zł
    Turniej B+ Damskie – 90 zł
    Turniej C – 100 zł

    Ponadto 5 zł do każdego wpisowego przeznaczone zostanie na nagrody końcowe w cyklu.



  1. Turnieje zostaną rozegrane systemem pucharowym (z walką o każde miejsce) zgodnie z regulaminem PZSQ. System rozgrywania uzależniony będzie od liczby zgłoszeń. Osoby, które zakończą mecz na danym korcie sędziują wspólnie następne spotkanie.



  1. System rozgrywek uzależniony od liczby graczy, jednak przewidywany system większości turniejów to drabinka BO3 oraz półfinały, finał oraz miecz o 3 miejsce BO5.



  1. Uczestnicy biorący udział w turnieju wyrażają zgodę na publikację zdjęć i personaliów w celu zamieszcza ich w Internecie jako relacji z turnieju.

13. Każdy zawodnik uczestniczący w rozgrywkach wyraża zgodę na:

  • przetwarzanie swoich danych osobowych

  • umieszczenie jego imienia i nazwiska na stronie klubu lub fanpage organizującego turniej oraz www.bo5.pl a także na tablicach informacyjnych w klubie

  • wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów z jego uczestnictwem oraz zamieszczanie wyżej wymienionych materiałów w Internecie oraz wykorzystywanie ich do celów promocyjnych

14. Zawodnicy biorą udział w rozgrywkach na własną odpowiedzialność. Organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualnie nabyte uszczerbki na zdrowiu, kontuzje itp. w trakcie trwania rozgrywek.

15. Zapisanie się na turniej jest jednoznaczne z akceptacją tego regulaminu.

16. Prawo do interpretacji powyższego regulaminu należy do organizatorów.

17. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie w razie wyższej konieczności.

18. Organizatorzy:
Marcin Żak / 661 465 872 / [email protected]
Klaudyna Zarówna / 509 783 464 / [email protected]
Maciej Sanojca / 794 374 751 / [email protected]
Damian Gotówko / 663 036 007 / [email protected]
Dawid Wilas / 516 759 386 / [email protected]
Łukasz Szkuta / 660 796 812 / [email protected]
Mariusz Wawrzyniak / 76 856 00 58 / [email protected]

19. Strony klubów w Best of Five:
Wrocław Squash Club – bo5.pl/wsc
FA Strzegomska – bo5.pl/fastrzegomska
FA Jupiter – bo5.pl/jupitersport
Squash Club Wałbrzych – bo5.pl/squashwalbrzych
F&S Complex Głogów – bo5.pl/fscomplex
Squashstacja Bolesławiec – bo5.pl/squashstacja
RCS Lubin – bo5.pl/rcslubin
Arena Legnica – bo5.pl/arenalegnica
MCS Trzebnica – bo5.pl/mcs.trzebnica