Summer Squash Team Cup - Turniej 2 (ZAMKNIĘTY) - OPEN

Polska Federacja Squasha, tournament's category C

Position Player Status City Ranking* Final position
2 Rygielski RafałConfirmed Sosnowiec 181 1
6 Janik AdrianConfirmed Podlipie 440 2
4 Weber SebastianConfirmed Radzionków 380 3
3 Dudek KamilWalk-over Katowice 199 4
13 Wronkowski MateuszConfirmed Jaworzno 677 5
27 Kastelik PawełConfirmed Zabrze 1304 6
9 Sodo WojciechConfirmed Sosnowiec 556 7
7 Nowak PrzemysławConfirmed Sosnowiec 496 8
5 Koch MateuszConfirmed Sosnowiec 423 9
11 Piasecki ŁukaszConfirmed 586 10
1 Habas KrzysztofConfirmed Dąbrowa Górnicza 120 11
10 Labus PawełWalk-over Bytom 560 12
8 Chojowski MarekConfirmed Jaworzno 553 13
32 Tłustochowicz MarcinConfirmed Sosnowiec 2974 14
26 Albigowska-Sodo KatarzynaConfirmed Katowice 1257 15
12 Zawartka AnnaWalk-over Katowice 666 16
17 Palka JakubConfirmed Jaworzno 791 17
21 Ratka ŁukaszConfirmed Zabrze 921 18
15 Rakoszek JacekConfirmed Katowice 724 19
25 Wac ŁukaszConfirmed Zabrze 1222 20
14 Noszczyk MichałConfirmed Sosowiec 721 21
22 Sobieraj KamilConfirmed Katowice 935 22
19 Skuplik MarcinConfirmed Bytom 838 23
18 Pindur AdamConfirmed Bytom 815 24
16 Jędrzejczyk WojciechConfirmed Chorzów 757 25
20 Sobula RochConfirmed Katowice 920 26
23 Koźlik MichałConfirmed Bytom 1130 27
29 Łodej MichałWalk-over Gliwice 1909 28
31 Bańska NikolaConfirmed Katowice 2571 29
30 Borysowski MarcinConfirmed Bytom 2509 30
24 Marchelek MarcinConfirmed Zabrze 1157 31
28 Tyma AgataConfirmed Żernica 1650 32


* Based on rankings from PFS OPEN (17-07-2017)


Round 1Round 2Round 3Quarter-finalSemi-finalFinalWinner
Habas Krzysztof
Bye
Bye
Bańska Nikola
Kastelik Paweł
Bye
Bye
Noszczyk Michał
Jędrzejczyk Wojciech
Bye
Bye
Albigowska-Sodo Katarzyna
Palka Jakub
Bye
Bye
Janik Adrian
Nowak Przemysław
Bye
Bye
Marchelek Marcin
Tłustochowicz Marcin
Bye
Bye
Rakoszek Jacek
Piasecki Łukasz
Bye
Bye
Łodej Michał
Pindur Adam
Bye
Bye
Dudek Kamil
Weber Sebastian
Bye
Bye
Tyma Agata
Ratka Łukasz
Bye
Bye
Labus Paweł
Sodo Wojciech
Bye
Bye
Skuplik Marcin
Sobula Roch
Bye
Bye
Chojowski Marek
Koch Mateusz
Bye
Bye
Koźlik Michał
Wac Łukasz
Bye
Bye
Wronkowski Mateusz
Zawartka Anna
Bye
Bye
Sobieraj Kamil
Borysowski Marcin
Bye
Bye
Rygielski Rafał
Habas Krzysztof
3
  11:9  12:14  11:5  9:11  12:10
Bańska Nikola
2
Kastelik Paweł
3
  11:9  11:7  11:2
Noszczyk Michał
0
Jędrzejczyk Wojciech
2
  10:12  13:11  7:11  11:2  7:11
Albigowska-Sodo Katarzyna
3
Palka Jakub
1
  11:7  6:11  5:11  5:11
Janik Adrian
3
Nowak Przemysław
3
  11:2  11:8  11:6
Marchelek Marcin
0
Tłustochowicz Marcin
3
  11:4  9:11  11:5  11:13  11:4
Rakoszek Jacek
2
Piasecki Łukasz
3
  11:6  11:8  11:7
Łodej Michał
0
Pindur Adam
0
  6:11  7:11  10:12
Dudek Kamil
3
Weber Sebastian
3
  11:6  9:11  11:5  11:8
Tyma Agata
1
Ratka Łukasz
1
  9:11  11:3  4:11  10:12
Labus Paweł
3
Sodo Wojciech
3
  11:3  11:9  10:12  11:2
Skuplik Marcin
1
Sobula Roch
0
  10:12  0:11  0:11
Chojowski Marek
3
Koch Mateusz
3
  11:6  9:11  11:0  11:4
Koźlik Michał
1
Wac Łukasz
0
  5:11  8:11  6:11
Wronkowski Mateusz
3
Zawartka Anna
3
  11:6  11:7  11:7
Sobieraj Kamil
0
Borysowski Marcin
0
  4:11  1:11  3:11
Rygielski Rafał
3
Habas Krzysztof
0
  6:11  4:11  13:15
Kastelik Paweł
3
Albigowska-Sodo Katarzyna
2
  1:11  4:11  11:8  11:6  8:11
Janik Adrian
3
Nowak Przemysław
3
  11:5  11:9  9:11  12:10
Tłustochowicz Marcin
1
Piasecki Łukasz
0
  3:11  6:11  3:11
Dudek Kamil
3
Weber Sebastian
3
  11:5  10:12  11:6  11:9
Labus Paweł
1
Sodo Wojciech
3
  11:8  9:11  11:6  7:11  11:7
Chojowski Marek
2
Koch Mateusz
0
  9:11  8:11  6:11
Wronkowski Mateusz
3
Zawartka Anna
2
  11:8  8:11  12:10  7:11  8:11
Rygielski Rafał
3
Kastelik Paweł
2
  8:11  17:15  13:11  9:11  7:11
Janik Adrian
3
Nowak Przemysław
0
  9:11  7:11  3:11
Dudek Kamil
3
Weber Sebastian
3
  11:7  13:11  11:4
Sodo Wojciech
0
Wronkowski Mateusz
1
  7:11  11:4  7:11  12:14
Rygielski Rafał
3
Janik Adrian
3
WALKOVER
Dudek Kamil
W
Weber Sebastian
2
  2:11  11:7  11:5  5:11  1:11
Rygielski Rafał
3
Janik Adrian
0
  9:11  5:11  8:11
Rygielski Rafał
3
Rygielski Rafał
Place 3 - 4
Bye
Weber Sebastian
Weber Sebastian
Place 5 - 8
Kastelik Paweł
2
  11:8  11:5
Nowak Przemysław
0
Sodo Wojciech
1
  11:7  9:11  2:11
Wronkowski Mateusz
2
Kastelik Paweł
0
  6:11  9:11
Wronkowski Mateusz
2
Wronkowski Mateusz
Place 7 - 8
Nowak Przemysław
0
  8:11  6:11
Sodo Wojciech
2
Sodo Wojciech
Place 9 - 16
Habas Krzysztof
2
  11:9  5:11  11:9
Albigowska-Sodo Katarzyna
1
Tłustochowicz Marcin
0
  11:13  9:11
Piasecki Łukasz
2
Labus Paweł
2
  11:6  11:6
Chojowski Marek
0
Koch Mateusz
2
  11:6  11:4
Zawartka Anna
0
Habas Krzysztof
1
  11:9  3:11  11:13
Piasecki Łukasz
2
Labus Paweł
0
  10:12  7:11
Koch Mateusz
2
Piasecki Łukasz
1
  2:11  11:6  5:11
Koch Mateusz
2
Koch Mateusz
Place 11 - 12
Habas Krzysztof
2
WALKOVER
Labus Paweł
W
Habas Krzysztof
Place 13 - 16
Albigowska-Sodo Katarzyna
0
  6:11  10:12
Tłustochowicz Marcin
2
Chojowski Marek
2
  5:11  11:8  13:11
Zawartka Anna
1
Tłustochowicz Marcin
1
  8:11  11:9  12:14
Chojowski Marek
2
Chojowski Marek
Place 15 - 16
Albigowska-Sodo Katarzyna
2
WALKOVER
Zawartka Anna
W
Albigowska-Sodo Katarzyna
Place 17 - 32
Bańska Nikola
1
  10:12  12:10  8:11
Noszczyk Michał
2
Jędrzejczyk Wojciech
0
  5:11  3:11
Palka Jakub
2
Marchelek Marcin
0
  11:13  10:12
Rakoszek Jacek
2
Łodej Michał
1
  6:11  11:9  9:11
Pindur Adam
2
Tyma Agata
0
  7:11  1:11
Ratka Łukasz
2
Skuplik Marcin
2
  9:11  11:3  11:8
Sobula Roch
1
Koźlik Michał
1
  11:6  6:11  8:11
Wac Łukasz
2
Sobieraj Kamil
2
  8:11  11:5  11:6
Borysowski Marcin
1
Noszczyk Michał
0
  6:11  7:11
Palka Jakub
2
Rakoszek Jacek
2
  11:9  14:12
Pindur Adam
0
Ratka Łukasz
2
  6:11  12:10  11:5
Skuplik Marcin
1
Wac Łukasz
2
  11:7  11:9
Sobieraj Kamil
0
Palka Jakub
2
  11:5  11:4
Rakoszek Jacek
0
Ratka Łukasz
2
  11:5  11:7
Wac Łukasz
0
Palka Jakub
2
  11:6  11:7
Ratka Łukasz
0
Palka Jakub
Place 19 - 20
Rakoszek Jacek
2
  11:8  11:8
Wac Łukasz
0
Rakoszek Jacek
Place 21 - 24
Noszczyk Michał
2
  11:1  11:5
Pindur Adam
0
Skuplik Marcin
0
  6:11  9:11
Sobieraj Kamil
2
Noszczyk Michał
2
  11:7  11:2
Sobieraj Kamil
0
Noszczyk Michał
Place 23 - 24
Pindur Adam
0
  8:11  7:11
Skuplik Marcin
2
Skuplik Marcin
Place 25 - 32
Bańska Nikola
0
  8:11  7:11
Jędrzejczyk Wojciech
2
Marchelek Marcin
0
  7:11  10:12
Łodej Michał
2
Tyma Agata
1
  8:11  11:9  10:12
Sobula Roch
2
Koźlik Michał
2
  11:6  11:1
Borysowski Marcin
0
Jędrzejczyk Wojciech
2
  11:8  11:7
Łodej Michał
0
Sobula Roch
2
  11:7  11:9
Koźlik Michał
0
Jędrzejczyk Wojciech
2
  11:3  11:5
Sobula Roch
0
Jędrzejczyk Wojciech
Place 27 - 28
Łodej Michał
W
WALKOVER
Koźlik Michał
2
Koźlik Michał
Place 29 - 32
Bańska Nikola
2
  4:11  11:3  11:4
Marchelek Marcin
1
Tyma Agata
1
  11:9  11:13  5:11
Borysowski Marcin
2
Bańska Nikola
2
  11:8  11:8
Borysowski Marcin
0
Bańska Nikola
Place 31 - 32
Marchelek Marcin
2
  11:8  11:9
Tyma Agata
0
Marchelek Marcin
Place 33 - 64
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 35 - 36
Bye
Bye
Bye
Place 37 - 40
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 39 - 40
Bye
Bye
Bye
Place 41 - 48
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 43 - 44
Bye
Bye
Bye
Place 45 - 48
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 47 - 48
Bye
Bye
Bye
Place 49 - 64
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 51 - 52
Bye
Bye
Bye
Place 53 - 56
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 55 - 56
Bye
Bye
Bye
Place 57 - 64
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 59 - 60
Bye
Bye
Bye
Place 61 - 64
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 63 - 64
Bye
Bye
Bye
Last update at: 21:08:08 22-11-2017