Head S4S Silesia Cup vol 13 - OPEN

Polska Federacja Squasha, tournament's category C

Position Player Status City Ranking* Final position
9 Kastelik PawełConfirmed Zabrze 861 1
6 Kossowski KrzysztofConfirmed Bytom 814 2
1 Piasecki ŁukaszConfirmed 592 3
7 Skuplik MarcinConfirmed Bytom 843 4
4 Rakoszek JacekConfirmed Katowice 723 5
5 Pindur AdamConfirmed Bytom 813 6
13 Wac ŁukaszConfirmed Zabrze 1066 7
12 Sołtys JarosławConfirmed Bytom 1057 8
16 Strużyna PiotrConfirmed Chorzów 1215 9
2 Kowalewski TomaszConfirmed Bytom 636 10
25 Sitko HonoriuszConfirmed Zabrze 3014 11
11 Irach MarcinConfirmed Chorzów 954 12
19 Borysowski MarcinConfirmed Bytom 1694 13
10 Bekus RadosławConfirmed Dąbrowa Górnicza 942 14
27 Wójcik KrzysztofConfirmed Świętochłowice 3175 15
3 Danowski Zdziebło MichałWalk-over 676 16
20 Łodej MichałConfirmed Gliwice 1756 17
21 Kacperski AdrianConfirmed 1772 18
14 Zarzycki RafałConfirmed Bytom 1098 19
8 Widera RafałConfirmed 856 20
29 Łukasz LutyConfirmed 21
22 Achtelik ArkadiuszConfirmed Zabrze 1889 22
17 Jaworska DagmaraConfirmed Katowice 1486 23
18 Tyma AgataConfirmed Żernica 1530 25
23 Thorz MarekConfirmed Chorzów 2322 26
28 Szyjka MateuszConfirmed Sosnowiec 27
26 Lech PiotrConfirmed Jastrzębie-Zdrój 3045 28
15 Marchelek MarcinWalk-over Zabrze 1142 32
24 Mazurkiewicz MaciejWalk-over Zabrze 2705 32


* Based on rankings from PFS OPEN (11-09-2017)


Round 1Round 2Quarter-finalSemi-finalFinalWinner
Piasecki Łukasz
Bye
Strużyna Piotr
2
  11:2  11:7
Łukasz Luty
0
Lech Piotr
0
  5:11  4:11
Bekus Radosław
2
Wac Łukasz
2
  11:8  11:7
Widera Rafał
0
Kossowski Krzysztof
2
  11:5  11:9
Kacperski Adrian
0
Irach Marcin
2
  11:7  12:10
Tyma Agata
0
Mazurkiewicz Maciej
W
WALKOVER
Wójcik Krzysztof
2
Bye
Rakoszek Jacek
Danowski Zdziebło Michał
2
WALKOVER
Marchelek Marcin
W
Sołtys Jarosław
2
  11:4  11:6
Jaworska Dagmara
0
Thorz Marek
0
  6:11  5:11
Sitko Honoriusz
2
Zarzycki Rafał
0
  6:11  9:11
Skuplik Marcin
2
Pindur Adam
2
  11:8  11:4
Achtelik Arkadiusz
0
Borysowski Marcin
2
  11:5  11:3
Szyjka Mateusz
0
Kastelik Paweł
2
  11:4  11:3
Łodej Michał
0
Bye
Kowalewski Tomasz
Piasecki Łukasz
3
  9:11  11:8  14:12  11:7
Strużyna Piotr
1
Bekus Radosław
1
  11:8  7:11  9:11  8:11
Wac Łukasz
3
Kossowski Krzysztof
3
  11:8  11:9  11:3
Irach Marcin
0
Wójcik Krzysztof
0
  1:11  7:11  3:11
Rakoszek Jacek
3
Danowski Zdziebło Michał
W
WALKOVER
Sołtys Jarosław
3
Sitko Honoriusz
1
  11:4  10:12  6:11  8:11
Skuplik Marcin
3
Pindur Adam
3
  11:7  11:8  11:7
Borysowski Marcin
0
Kastelik Paweł
3
  12:10  13:11  3:11  9:11  12:10
Kowalewski Tomasz
2
Piasecki Łukasz
3
  10:12  15:13  11:7  11:7
Wac Łukasz
1
Kossowski Krzysztof
3
  10:12  11:8  11:9  11:7
Rakoszek Jacek
1
Sołtys Jarosław
0
  5:11  9:11  4:11
Skuplik Marcin
3
Pindur Adam
0
  1:11  9:11  8:11
Kastelik Paweł
3
Piasecki Łukasz
0
  9:11  11:13  2:11
Kossowski Krzysztof
3
Skuplik Marcin
0
  2:11  4:11  8:11
Kastelik Paweł
3
Kossowski Krzysztof
0
  6:11  11:13  7:11
Kastelik Paweł
3
Kastelik Paweł
Place 3 - 4
Piasecki Łukasz
3
  11:3  11:5  13:11
Skuplik Marcin
0
Piasecki Łukasz
Place 5 - 8
Wac Łukasz
0
  9:11  9:11
Rakoszek Jacek
2
Sołtys Jarosław
0
  8:11  8:11
Pindur Adam
2
Rakoszek Jacek
2
  11:3  11:7
Pindur Adam
0
Rakoszek Jacek
Place 7 - 8
Wac Łukasz
2
  12:10  11:6
Sołtys Jarosław
0
Wac Łukasz
Place 9 - 16
Strużyna Piotr
2
  3:11  12:10  11:8
Bekus Radosław
1
Irach Marcin
2
  11:8  11:5
Wójcik Krzysztof
0
Bye
Sitko Honoriusz
Borysowski Marcin
0
  3:11  9:11
Kowalewski Tomasz
2
Strużyna Piotr
2
  11:0  11:0
Irach Marcin
0
Sitko Honoriusz
0
  4:11  5:11
Kowalewski Tomasz
2
Strużyna Piotr
2
  11:7  11:8
Kowalewski Tomasz
0
Strużyna Piotr
Place 11 - 12
Irach Marcin
0
  0:11  0:11
Sitko Honoriusz
2
Sitko Honoriusz
Place 13 - 16
Bekus Radosław
2
  11:4  11:8
Wójcik Krzysztof
0
Bye
Borysowski Marcin
Bekus Radosław
0
  13:15  9:11
Borysowski Marcin
2
Borysowski Marcin
Place 15 - 16
Wójcik Krzysztof
Bye
Wójcik Krzysztof
Place 17 - 32
Bye
Łukasz Luty
Lech Piotr
0
  4:11  4:11
Widera Rafał
2
Kacperski Adrian
2
  11:7  12:10
Tyma Agata
0
Bye
Bye
Bye
Jaworska Dagmara
Thorz Marek
0
  7:11  3:11
Zarzycki Rafał
2
Achtelik Arkadiusz
2
  11:6  11:1
Szyjka Mateusz
0
Łodej Michał
Bye
Łukasz Luty
1
  11:9  7:11  10:12
Widera Rafał
2
Kacperski Adrian
Bye
Jaworska Dagmara
0
  3:11  4:11
Zarzycki Rafał
2
Achtelik Arkadiusz
0
  3:11  6:11
Łodej Michał
2
Widera Rafał
0
  4:11  7:11
Kacperski Adrian
2
Zarzycki Rafał
0
  8:11  6:11
Łodej Michał
2
Kacperski Adrian
0
  4:11  8:11
Łodej Michał
2
Łodej Michał
Place 19 - 20
Widera Rafał
0
  10:12  9:11
Zarzycki Rafał
2
Zarzycki Rafał
Place 21 - 24
Łukasz Luty
Bye
Jaworska Dagmara
1
  10:12  11:8  3:11
Achtelik Arkadiusz
2
Łukasz Luty
2
  11:9  14:12
Achtelik Arkadiusz
0
Łukasz Luty
Place 23 - 24
Bye
Jaworska Dagmara
Jaworska Dagmara
Place 25 - 32
Bye
Lech Piotr
Tyma Agata
Bye
Bye
Thorz Marek
Szyjka Mateusz
Bye
Lech Piotr
0
  8:11  4:11
Tyma Agata
2
Thorz Marek
2
  13:11  11:6
Szyjka Mateusz
0
Tyma Agata
2
  11:8  11:8
Thorz Marek
0
Tyma Agata
Place 27 - 28
Lech Piotr
1
  11:6  11:13  5:11
Szyjka Mateusz
2
Szyjka Mateusz
Place 29 - 32
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 31 - 32
Bye
Bye
Bye
Last update at: 16:43:55 26-09-2017