SoSquash Open #23, (PFS kat.B+) - OPEN

Polska Federacja Squasha, tournament's category B+ (B3)

Position Player Status City Ranking* Final position
1 Spoljar DomagojConfirmed Chorwacja 17 1
2 Kabaciński MaciejConfirmed Poznań? 67 2
3 Żak MarcinConfirmed Wrocław 115 3
4 Śmiałek MaciejConfirmed Poznań 121 6
5 Mikuła GrzegorzConfirmed Poznań 122 7
6 Chlebowicz PiotrWalk-over Gorzów Wielkopolski 143 16
7 Janiszewski MichałConfirmed Łódź 147 5
8 Kroll AdamConfirmed Bydgoszcz 164 8
9 Bobkowski PrzemysławWalk-over Bydgoszcz 174 32
10 Cendal SzymonConfirmed Brodowo 194 11
11 Ripa AdamConfirmed Świebodzin 217 10
12 Sapierzyński RobertWalk-over Szczecin 258 4
13 Michalak RadosławWalk-over Konin 293 32
14 Jagiełowicz SylwesterConfirmed Zielona Góra 297 15
15 Jabłoński PawełConfirmed 312 13
16 Grzelczak WłodzimierzConfirmed Poznań 321 9
17 Grishin SergeiConfirmed Poznań / Russia 329 18
18 Chalimoniuk ŁukaszConfirmed Piła 367 25
19 Grzechowiak JarosławWalk-over Poznań 372 24
20 Zielak JarosławConfirmed Kutno 378 22
21 Buczkowska EwaConfirmed Poznań 421 33
22 Chalimoniuk MariuszConfirmed Piła 442 19
23 Rusiłowski RomanConfirmed Poznań 489 23
24 Zarwański PiotrConfirmed Bojanowo 497 14
25 Piwecki MaciejWalk-over 498 40
26 Skąpski BartłomiejConfirmed Szamotuły 599 39
27 Grala PawełConfirmed Poznań 612 26
28 Tadeusz MarcinConfirmed Konin 630 20
29 Kotkowiak MateuszConfirmed Mosina 679 17
30 Krymarys MarcinConfirmed Kalisz 711 34
31 Sikorski GrzegorzConfirmed Trzcianka 716 35
32 Pazdaj CezaryConfirmed Piła 887 12
33 Bruk AnnaConfirmed Poznań 928 27
34 Jabłoński AndrzejConfirmed Poznań 935 36
35 Małyszczak Paweł Confirmed Kiekrz 977 37
36 Ślązak MarcinConfirmed Biała 1011 21
37 Kabacińska JulitaConfirmed 1280 38
38 Gadecki RafałConfirmed Rokietnica 1384 28
39 Schefke TomaszConfirmed Oborniki - Kowanówko 1506 41
40 Grzechowiak DanutaConfirmed Poznań 2720 29
41 Grzechowiak MariuszWalk-over Poznań 3186 32


* Based on rankings from PFS OPEN (18-09-2017)


Round 1Round 2Round 3Quarter-finalSemi-finalFinalWinner
Spoljar Domagoj
Bye
Bye
Kotkowiak Mateusz
Piwecki Maciej
W
WALKOVER
Grzechowiak Mariusz
2
Bye
Grzelczak Włodzimierz
Jagiełowicz Sylwester
Bye
Bye
Zielak Jarosław
Jabłoński Andrzej
0
  10:12  8:11
Bruk Anna
2
Bye
Kroll Adam
Janiszewski Michał
Bye
Bye
Chalimoniuk Mariusz
Krymarys Marcin
0
  6:11  16:18
Chalimoniuk Łukasz
2
Bye
Cendal Szymon
Bobkowski Przemysław
Bye
Bye
Zarwański Piotr
Kabacińska Julita
1
  7:11  11:8  9:11
Rusiłowski Roman
2
Bye
Żak Marcin
Śmiałek Maciej
Bye
Grzechowiak Jarosław
2
  11:7  11:8
Buczkowska Ewa
0
Schefke Tomasz
1
  8:11  11:7  1:11
Pazdaj Cezary
2
Bye
Michalak Radosław
Sapierzyński Robert
Bye
Małyszczak Paweł
1
  11:6  5:11  5:11
Tadeusz Marcin
2
Gadecki Rafał
Bye
Bye
Chlebowicz Piotr
Mikuła Grzegorz
Bye
Skąpski Bartłomiej
1
  4:11  11:8  9:11
Grishin Sergei
2
Grzechowiak Danuta
Bye
Bye
Ripa Adam
Jabłoński Paweł
Bye
Ślązak Marcin
2
  11:9  11:9
Sikorski Grzegorz
0
Grala Paweł
Bye
Bye
Kabaciński Maciej
Spoljar Domagoj
2
  11:2  11:4
Kotkowiak Mateusz
0
Grzechowiak Mariusz
W
WALKOVER
Grzelczak Włodzimierz
2
Jagiełowicz Sylwester
2
  12:10  7:11  11:9
Zielak Jarosław
1
Bruk Anna
1
  12:10  3:11  8:11
Kroll Adam
2
Janiszewski Michał
2
  11:6  11:9
Chalimoniuk Mariusz
0
Chalimoniuk Łukasz
0
  6:11  6:11
Cendal Szymon
2
Bobkowski Przemysław
W
WALKOVER
Zarwański Piotr
2
Rusiłowski Roman
0
  7:11  9:11
Żak Marcin
2
Śmiałek Maciej
2
  11:4  8:11  11:8
Grzechowiak Jarosław
1
Pazdaj Cezary
2
WALKOVER
Michalak Radosław
W
Sapierzyński Robert
2
  11:6  11:4
Tadeusz Marcin
0
Gadecki Rafał
0
  1:11  1:11
Chlebowicz Piotr
2
Mikuła Grzegorz
2
  11:5  11:7
Grishin Sergei
0
Grzechowiak Danuta
0
  3:11  4:11
Ripa Adam
2
Jabłoński Paweł
2
  12:14  11:6  11:8
Ślązak Marcin
1
Grala Paweł
0
  4:11  4:11
Kabaciński Maciej
2
Spoljar Domagoj
2
  11:4  11:4
Grzelczak Włodzimierz
0
Jagiełowicz Sylwester
1
  5:11  11:7  7:11
Kroll Adam
2
Janiszewski Michał
2
  11:8  6:11  11:7
Cendal Szymon
1
Zarwański Piotr
0
  9:11  7:11
Żak Marcin
2
Śmiałek Maciej
2
  11:8  12:10
Pazdaj Cezary
0
Sapierzyński Robert
2
  11:8  11:8
Chlebowicz Piotr
0
Mikuła Grzegorz
2
  11:6  8:11  11:4
Ripa Adam
1
Jabłoński Paweł
0
  4:11  3:11
Kabaciński Maciej
2
Spoljar Domagoj
2
  11:2  11:3
Kroll Adam
0
Janiszewski Michał
1
  2:11  11:5  9:11
Żak Marcin
2
Śmiałek Maciej
1
  8:11  11:9  6:11
Sapierzyński Robert
2
Mikuła Grzegorz
0
  5:11  5:11
Kabaciński Maciej
2
Spoljar Domagoj
3
  11:5  10:12  11:3  11:5
Żak Marcin
1
Sapierzyński Robert
W
WALKOVER
Kabaciński Maciej
3
Spoljar Domagoj
3
  9:11  11:1  11:4  11:4
Kabaciński Maciej
1
Spoljar Domagoj
Place 3 - 4
Żak Marcin
Bye
Żak Marcin
Place 5 - 8
Kroll Adam
1
  5:11  11:8  5:11
Janiszewski Michał
2
Śmiałek Maciej
2
  11:9  12:10
Mikuła Grzegorz
0
Janiszewski Michał
2
  11:8  11:9
Śmiałek Maciej
0
Janiszewski Michał
Place 7 - 8
Kroll Adam
0
  7:11  6:11
Mikuła Grzegorz
2
Mikuła Grzegorz
Place 9 - 16
Grzelczak Włodzimierz
2
  11:4  12:10
Jagiełowicz Sylwester
0
Cendal Szymon
2
  11:4  6:11  11:8
Zarwański Piotr
1
Pazdaj Cezary
2
WALKOVER
Chlebowicz Piotr
W
Ripa Adam
2
  11:9  11:9
Jabłoński Paweł
0
Grzelczak Włodzimierz
2
  2:11  11:9  11:8
Cendal Szymon
1
Pazdaj Cezary
0
  7:11  9:11
Ripa Adam
2
Grzelczak Włodzimierz
2
  11:9  12:10
Ripa Adam
0
Grzelczak Włodzimierz
Place 11 - 12
Cendal Szymon
2
  11:4  11:5
Pazdaj Cezary
0
Cendal Szymon
Place 13 - 16
Jagiełowicz Sylwester
0
  9:11  6:11
Zarwański Piotr
2
Bye
Jabłoński Paweł
Zarwański Piotr
1
  7:11  11:8  9:11
Jabłoński Paweł
2
Jabłoński Paweł
Place 15 - 16
Jagiełowicz Sylwester
Bye
Jagiełowicz Sylwester
Place 17 - 32
Kotkowiak Mateusz
2
WALKOVER
Grzechowiak Mariusz
W
Zielak Jarosław
2
  11:6  11:8
Bruk Anna
0
Chalimoniuk Mariusz
2
  11:4  11:9
Chalimoniuk Łukasz
0
Bobkowski Przemysław
W
WALKOVER
Rusiłowski Roman
2
Grzechowiak Jarosław
2
WALKOVER
Michalak Radosław
W
Tadeusz Marcin
2
  11:4  11:9
Gadecki Rafał
0
Grishin Sergei
2
  11:7  11:6
Grzechowiak Danuta
0
Ślązak Marcin
2
  11:7  11:6
Grala Paweł
0
Kotkowiak Mateusz
2
  11:13  11:5  11:5
Zielak Jarosław
1
Chalimoniuk Mariusz
2
  11:4  11:7
Rusiłowski Roman
0
Grzechowiak Jarosław
W
WALKOVER
Tadeusz Marcin
2
Grishin Sergei
2
  11:8  4:11  11:8
Ślązak Marcin
1
Kotkowiak Mateusz
2
  11:5  11:7
Chalimoniuk Mariusz
0
Tadeusz Marcin
1
  5:11  11:8  6:11
Grishin Sergei
2
Kotkowiak Mateusz
2
  7:11  11:3  11:3
Grishin Sergei
1
Kotkowiak Mateusz
Place 19 - 20
Chalimoniuk Mariusz
2
  14:12  11:5
Tadeusz Marcin
0
Chalimoniuk Mariusz
Place 21 - 24
Zielak Jarosław
2
  11:9  10:12  11:1
Rusiłowski Roman
1
Bye
Ślązak Marcin
Zielak Jarosław
1
  7:11  11:8  9:11
Ślązak Marcin
2
Ślązak Marcin
Place 23 - 24
Rusiłowski Roman
Bye
Rusiłowski Roman
Place 25 - 32
Bye
Bruk Anna
Chalimoniuk Łukasz
Bye
Bye
Gadecki Rafał
Grzechowiak Danuta
0
  2:11  3:11
Grala Paweł
2
Bruk Anna
0
  5:11  4:11
Chalimoniuk Łukasz
2
Gadecki Rafał
0
  12:14  1:11
Grala Paweł
2
Chalimoniuk Łukasz
2
  12:10  15:13
Grala Paweł
0
Chalimoniuk Łukasz
Place 27 - 28
Bruk Anna
2
  11:8  11:9
Gadecki Rafał
0
Bruk Anna
Place 29 - 32
Bye
Bye
Bye
Grzechowiak Danuta
Bye
Grzechowiak Danuta
Grzechowiak Danuta
Place 31 - 32
Bye
Bye
Bye
Place 33 - 64
Bye
Bye
Piwecki Maciej
Bye
Bye
Bye
Jabłoński Andrzej
Bye
Bye
Bye
Krymarys Marcin
Bye
Bye
Bye
Kabacińska Julita
Bye
Bye
Buczkowska Ewa
Schefke Tomasz
Bye
Bye
Małyszczak Paweł
Bye
Bye
Bye
Skąpski Bartłomiej
Bye
Bye
Bye
Sikorski Grzegorz
Bye
Bye
Bye
Piwecki Maciej
Bye
Jabłoński Andrzej
Bye
Krymarys Marcin
Bye
Kabacińska Julita
Buczkowska Ewa
2
  11:6  5:11  15:13
Schefke Tomasz
1
Małyszczak Paweł
Bye
Skąpski Bartłomiej
Bye
Sikorski Grzegorz
Bye
Piwecki Maciej
W
WALKOVER
Jabłoński Andrzej
2
Krymarys Marcin
2
  11:6  11:5
Kabacińska Julita
0
Buczkowska Ewa
2
  11:8  11:3
Małyszczak Paweł
0
Skąpski Bartłomiej
1
  8:11  11:6  6:11
Sikorski Grzegorz
2
Jabłoński Andrzej
0
  2:11  11:13
Krymarys Marcin
2
Buczkowska Ewa
2
  11:8  11:0
Sikorski Grzegorz
0
Krymarys Marcin
1
  13:11  9:11  9:11
Buczkowska Ewa
2
Buczkowska Ewa
Place 35 - 36
Jabłoński Andrzej
1
  9:11  11:5  10:12
Sikorski Grzegorz
2
Sikorski Grzegorz
Place 37 - 40
Bye
Kabacińska Julita
Małyszczak Paweł
2
  8:11  11:6  11:9
Skąpski Bartłomiej
1
Kabacińska Julita
0
  6:11  8:11
Małyszczak Paweł
2
Małyszczak Paweł
Place 39 - 40
Bye
Skąpski Bartłomiej
Skąpski Bartłomiej
Place 41 - 48
Bye
Bye
Bye
Bye
Schefke Tomasz
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Schefke Tomasz
Bye
Bye
Schefke Tomasz
Schefke Tomasz
Place 43 - 44
Bye
Bye
Bye
Place 45 - 48
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 47 - 48
Bye
Bye
Bye
Place 49 - 64
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 51 - 52
Bye
Bye
Bye
Place 53 - 56
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 55 - 56
Bye
Bye
Bye
Place 57 - 64
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 59 - 60
Bye
Bye
Bye
Place 61 - 64
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 63 - 64
Bye
Bye
Bye
Last update at: 16:44:29 26-09-2017