PRZYGOś PFS kat B+ - OPEN

Polska Federacja Squasha, tournament's category B+ (B4)

Position Player Status City Ranking* Final position
1 Gajewski GrzegorzConfirmed Szczecin 37 1
3 Kleczyński MarcinNo info Lubin 133 2
2 Stachurski JakubNo info Szczecin 127 3
12 Pilarczyk MarcinNo info Wolsztyn 438 4
4 Przygocki PrzemysławNo info Zielona Góra 177 5
6 Bulczyński RafałConfirmed Zielone Góra 195 6
5 Cendal SzymonNo info Brodowo 181 7
10 Grishin SergeiConfirmed Poznań / Russia 301 8
8 Jagiełowicz SylwesterConfirmed Zielona Góra 225 9
9 Sawicki ŁukaszConfirmed Zielona Góra 252 10
14 Narkun RobertNo info Stary Raduszec 689 11
7 Ripa AdamNo info Świebodzin 219 12
11 Rembowiecki ArkadiuszNo info Zielona Góra 350 13
16 Skibiński JakubConfirmed Zielona Góra 1174 14
13 Rozestwiński JacekNo info Zielona Góra 566 15
15 Janowski TomaszNo info Zielona Góra 1095 16


* Based on rankings from PFS OPEN (18-12-2017)


Round 1Quarter-finalSemi-finalFinalWinner
Gajewski Grzegorz
2
  13:11  11:9
Rembowiecki Arkadiusz
0
Cendal Szymon
2
  11:9  13:11
Sawicki Łukasz
0
Pilarczyk Marcin
2
  11:7  11:8
Narkun Robert
0
Rozestwiński Jacek
0
  8:11  3:11
Przygocki Przemysław
2
Kleczyński Marcin
2
  11:3  11:4
Janowski Tomasz
0
Grishin Sergei
2
  11:9  9:11  11:9
Ripa Adam
1
Skibiński Jakub
0
  8:11  3:11
Bulczyński Rafał
2
Jagiełowicz Sylwester
1
  9:11  11:9  9:11
Stachurski Jakub
2
Gajewski Grzegorz
2
  11:9  11:9
Cendal Szymon
0
Pilarczyk Marcin
2
  9:11  11:9  11:5
Przygocki Przemysław
1
Kleczyński Marcin
2
  11:6  11:7
Grishin Sergei
0
Bulczyński Rafał
0
  9:11  6:11
Stachurski Jakub
2
Gajewski Grzegorz
2
  11:9  11:9
Pilarczyk Marcin
0
Kleczyński Marcin
2
  11:9  9:11  11:9
Stachurski Jakub
1
Gajewski Grzegorz
2
  11:9  9:11  11:9
Kleczyński Marcin
1
Gajewski Grzegorz
Place 3 - 4
Pilarczyk Marcin
1
  9:11  11:9  9:11
Stachurski Jakub
2
Stachurski Jakub
Place 5 - 8
Cendal Szymon
1
  9:11  11:9  9:11
Przygocki Przemysław
2
Grishin Sergei
0
  7:11  7:11
Bulczyński Rafał
2
Przygocki Przemysław
2
  11:9  11:9
Bulczyński Rafał
0
Przygocki Przemysław
Place 7 - 8
Cendal Szymon
2
  11:7  11:7
Grishin Sergei
0
Cendal Szymon
Place 9 - 16
Rembowiecki Arkadiusz
1
  9:11  11:9  9:11
Sawicki Łukasz
2
Narkun Robert
2
  11:9  11:9
Rozestwiński Jacek
0
Janowski Tomasz
0
  9:11  9:11
Ripa Adam
2
Skibiński Jakub
0
  7:11  6:11
Jagiełowicz Sylwester
2
Sawicki Łukasz
2
  11:9  11:7
Narkun Robert
0
Ripa Adam
1
  9:11  11:9  9:11
Jagiełowicz Sylwester
2
Sawicki Łukasz
0
  9:11  9:11
Jagiełowicz Sylwester
2
Jagiełowicz Sylwester
Place 11 - 12
Narkun Robert
2
  11:7  11:5
Ripa Adam
0
Narkun Robert
Place 13 - 16
Rembowiecki Arkadiusz
2
  11:7  11:6
Rozestwiński Jacek
0
Janowski Tomasz
0
  7:11  7:11
Skibiński Jakub
2
Rembowiecki Arkadiusz
2
  11:7  11:6
Skibiński Jakub
0
Rembowiecki Arkadiusz
Place 15 - 16
Rozestwiński Jacek
2
  11:7  11:7
Janowski Tomasz
0
Rozestwiński Jacek
Last update at: 03:50:46 17-01-2018