5. Urodziny Klubu Squash Point Bydgoszcz - OPEN

Polska Federacja Squasha, tournament's category B+ (B2)

Position Player Status City Ranking* Final position
1 Khan FaizanConfirmed 8 1
2 Khan KaleemullahConfirmed Łódź 25 2
3 Karp AdamConfirmed Łódź 35 3
4 Kabaciński MaciejConfirmed Poznań? 65 4
6 Wyskiel MaciejConfirmed Gdańsk 113 5
8 Meckien BartoszConfirmed 118 6
5 Kapuściński BartoszConfirmed Bydgoszcz 108 7
11 Kroll AdamConfirmed Bydgoszcz 159 8
14 Konopa BartoszConfirmed Solec Kujawski 242 9
41 Rakowski PiotrNo info Hamburg 1798 10
10 Janiszewski MichałConfirmed Łódź 157 11
12 Michalak PawełConfirmed Bydgoszcz 203 12
7 Hełminiak PiotrConfirmed Bydgoszcz 114 13
18 Grochowski PatrykConfirmed Bydgoszcz 307 14
16 Ladziński MichałConfirmed Bydgoszcz 270 15
15 Majcherski KarolConfirmed 262 16
9 Gajos JakubConfirmed Łódź 154 17
22 Ochociński KrzysztofConfirmed Kołobrzeg 502 18
20 Rybarczyk HubertConfirmed Toruń 338 19
31 Cirocki MarcinNo info Rębiska 768 20
13 Firfas RafałConfirmed Maksymilianowo 239 21
19 Kapuściński RafałConfirmed Bydgoszcz 311 22
35 Furman WojciechConfirmed Toruń 894 23
40 Figurski MariuszConfirmed Kaczory 1731 24
23 Sikorski GrzegorzConfirmed Trzcianka 590 25
27 Mickiewicz MaciejConfirmed Toruń 629 26
34 Godziński DawidNo info Bydgoszcz 886 27
37 Rymer MarcinNo info 930 28
36 Ornowski MarcinNo info Bydgoszcz 923 29
32 Don KrzysztofNo info Bydgoszcz 784 30
21 Majewski KamilConfirmed Bydgoszcz 343 31
39 Szczerbiński AndrzejNo info Solec Kujawski 1421 32
17 Sokołowski AndrzejConfirmed Bydgoszcz 286 33
28 Mituś KrzysztofConfirmed Bydgoszcz 694 34
30 Pazdaj CezaryConfirmed Piła 749 35
33 Graczyk PawełNo info Elbląg 866 36
29 Lipiński TomaszNo info Toruń 700 37
38 Zacharewicz MariuszConfirmed 972 38
26 Firfas DamianConfirmed Maksymilianowo 613 39
43 Iwański PiotrWalk-over Bydgoszcz 40
42 Ledziński ŁukaszNo info Bydgoszcz 2310 41
24 Niklas JakubConfirmed Bydgoszcz 593 42
25 Zakrzewski MateuszConfirmed Ciele 606 45


* Based on rankings from PFS OPEN (13-11-2017)


Round 1Round 2Round 3Quarter-finalSemi-finalFinalWinner
Khan Faizan
Bye
Bye
Furman Wojciech
Szczerbiński Andrzej
2
  11:6  3:11  13:11
Firfas Damian
1
Bye
Ladziński Michał
Janiszewski Michał
Bye
Bye
Rymer Marcin
Rybarczyk Hubert
2
  11:5  11:7
Sokołowski Andrzej
0
Bye
Kapuściński Bartosz
Meckien Bartosz
Bye
Bye
Mickiewicz Maciej
Rakowski Piotr
2
  11:8  11:8
Lipiński Tomasz
0
Bye
Gajos Jakub
Firfas Rafał
Bye
Pazdaj Cezary
0
  7:11  9:11
Grochowski Patryk
2
Ornowski Marcin
2
  11:5  11:5
Ledziński Łukasz
0
Bye
Karp Adam
Kabaciński Maciej
Bye
Niklas Jakub
1
  7:11  11:9  7:11
Godziński Dawid
2
Mituś Krzysztof
0
  9:11  8:11
Figurski Mariusz
2
Bye
Michalak Paweł
Kroll Adam
Bye
Zakrzewski Mateusz
0
  0:11  5:11
Ochociński Krzysztof
2
Zacharewicz Mariusz
0
  10:12  7:11
Majewski Kamil
2
Bye
Hełminiak Piotr
Wyskiel Maciej
Bye
Graczyk Paweł
0
  7:11  4:11
Kapuściński Rafał
2
Sikorski Grzegorz
Bye
Bye
Konopa Bartosz
Majcherski Karol
Bye
Cirocki Marcin
2
  11:2  11:3
Iwański Piotr
0
Don Krzysztof
Bye
Bye
Khan Kaleemullah
Khan Faizan
2
  11:0  11:2
Furman Wojciech
0
Szczerbiński Andrzej
0
  6:11  7:11
Ladziński Michał
2
Janiszewski Michał
2
  11:7  11:7
Rymer Marcin
0
Rybarczyk Hubert
0
  3:11  12:14
Kapuściński Bartosz
2
Meckien Bartosz
2
  12:10  11:8
Mickiewicz Maciej
0
Rakowski Piotr
2
  6:11  12:10  11:3
Gajos Jakub
1
Firfas Rafał
0
  6:11  10:12
Grochowski Patryk
2
Ornowski Marcin
0
  7:11  3:11
Karp Adam
2
Kabaciński Maciej
2
WALKOVER
Godziński Dawid
W
Figurski Mariusz
0
  3:11  3:11
Michalak Paweł
2
Kroll Adam
2
  11:4  12:10
Ochociński Krzysztof
0
Majewski Kamil
0
  4:11  10:12
Hełminiak Piotr
2
Wyskiel Maciej
2
  11:8  12:10
Kapuściński Rafał
0
Sikorski Grzegorz
0
  7:11  4:11
Konopa Bartosz
2
Majcherski Karol
2
  14:12  12:10
Cirocki Marcin
0
Don Krzysztof
W
WALKOVER
Khan Kaleemullah
2
Khan Faizan
2
WALKOVER
Ladziński Michał
W
Janiszewski Michał
1
  6:11  13:11  7:11
Kapuściński Bartosz
2
Meckien Bartosz
2
  11:4  8:11  11:8
Rakowski Piotr
1
Grochowski Patryk
0
  6:11  10:12
Karp Adam
2
Kabaciński Maciej
2
  11:6  11:3
Michalak Paweł
0
Kroll Adam
2
  7:11  11:5  11:8
Hełminiak Piotr
1
Wyskiel Maciej
2
  11:8  11:6
Konopa Bartosz
0
Majcherski Karol
0
  14:16  6:11
Khan Kaleemullah
2
Khan Faizan
2
  11:5  12:10
Kapuściński Bartosz
0
Meckien Bartosz
W
WALKOVER
Karp Adam
2
Kabaciński Maciej
2
  11:3  11:7
Kroll Adam
0
Wyskiel Maciej
1
  6:11  11:8  6:11
Khan Kaleemullah
2
Khan Faizan
3
  11:5  11:7  11:6
Karp Adam
0
Kabaciński Maciej
1
  11:9  5:11  5:11  2:11
Khan Kaleemullah
3
Khan Faizan
3
  11:9  7:11  11:7  11:6
Khan Kaleemullah
1
Khan Faizan
Place 3 - 4
Karp Adam
3
  8:11  11:1  13:11  11:6
Kabaciński Maciej
1
Karp Adam
Place 5 - 8
Kapuściński Bartosz
1
  8:11  11:3  8:11
Meckien Bartosz
2
Kroll Adam
0
  7:11  8:11
Wyskiel Maciej
2
Meckien Bartosz
0
  8:11  5:11
Wyskiel Maciej
2
Wyskiel Maciej
Place 7 - 8
Kapuściński Bartosz
2
  11:5  4:11  11:9
Kroll Adam
1
Kapuściński Bartosz
Place 9 - 16
Ladziński Michał
0
  8:11  9:11
Janiszewski Michał
2
Rakowski Piotr
2
  7:11  11:4  11:6
Grochowski Patryk
1
Michalak Paweł
2
  11:6  15:13
Hełminiak Piotr
0
Konopa Bartosz
2
  11:9  5:11  11:5
Majcherski Karol
1
Janiszewski Michał
0
  9:11  9:11
Rakowski Piotr
2
Michalak Paweł
0
  5:11  7:11
Konopa Bartosz
2
Rakowski Piotr
1
  7:11  11:5  10:12
Konopa Bartosz
2
Konopa Bartosz
Place 11 - 12
Janiszewski Michał
2
  11:6  11:5
Michalak Paweł
0
Janiszewski Michał
Place 13 - 16
Ladziński Michał
0
  2:11  7:11
Grochowski Patryk
2
Hełminiak Piotr
2
  13:11  7:11  11:6
Majcherski Karol
1
Grochowski Patryk
0
  2:11  7:11
Hełminiak Piotr
2
Hełminiak Piotr
Place 15 - 16
Ladziński Michał
2
  11:6  11:8
Majcherski Karol
0
Ladziński Michał
Place 17 - 32
Furman Wojciech
2
WALKOVER
Szczerbiński Andrzej
W
Rymer Marcin
1
  11:9  4:11  6:11
Rybarczyk Hubert
2
Mickiewicz Maciej
0
  9:11  5:11
Gajos Jakub
2
Firfas Rafał
2
  10:12  12:10  12:10
Ornowski Marcin
1
Godziński Dawid
0
  5:11  8:11
Figurski Mariusz
2
Ochociński Krzysztof
2
WALKOVER
Majewski Kamil
W
Kapuściński Rafał
2
  8:11  11:4  13:11
Sikorski Grzegorz
1
Cirocki Marcin
2
  11:3  11:2
Don Krzysztof
0
Furman Wojciech
0
  5:11  2:11
Rybarczyk Hubert
2
Gajos Jakub
2
  11:4  11:2
Firfas Rafał
0
Figurski Mariusz
0
  5:11  5:11
Ochociński Krzysztof
2
Kapuściński Rafał
0
  7:11  9:11
Cirocki Marcin
2
Rybarczyk Hubert
1
  11:8  4:11  7:11
Gajos Jakub
2
Ochociński Krzysztof
2
  14:12  11:5
Cirocki Marcin
0
Gajos Jakub
2
  11:3  7:11  11:4
Ochociński Krzysztof
1
Gajos Jakub
Place 19 - 20
Rybarczyk Hubert
2
  6:11  12:10  11:8
Cirocki Marcin
1
Rybarczyk Hubert
Place 21 - 24
Furman Wojciech
1
  11:9  6:11  4:11
Firfas Rafał
2
Figurski Mariusz
1
  6:11  12:10  5:11
Kapuściński Rafał
2
Firfas Rafał
2
  11:1  6:11  11:3
Kapuściński Rafał
1
Firfas Rafał
Place 23 - 24
Furman Wojciech
2
WALKOVER
Figurski Mariusz
W
Furman Wojciech
Place 25 - 32
Szczerbiński Andrzej
W
WALKOVER
Rymer Marcin
2
Mickiewicz Maciej
2
  11:7  11:5
Ornowski Marcin
0
Godziński Dawid
2
WALKOVER
Majewski Kamil
W
Sikorski Grzegorz
2
  11:5  11:6
Don Krzysztof
0
Rymer Marcin
0
  3:11  6:11
Mickiewicz Maciej
2
Godziński Dawid
1
  4:11  11:7  12:14
Sikorski Grzegorz
2
Mickiewicz Maciej
1
  11:2  12:14  6:11
Sikorski Grzegorz
2
Sikorski Grzegorz
Place 27 - 28
Rymer Marcin
1
  9:11  11:5  8:11
Godziński Dawid
2
Godziński Dawid
Place 29 - 32
Szczerbiński Andrzej
W
WALKOVER
Ornowski Marcin
2
Majewski Kamil
W
WALKOVER
Don Krzysztof
2
Ornowski Marcin
2
  7:11  11:6  11:8
Don Krzysztof
1
Ornowski Marcin
Place 31 - 32
Szczerbiński Andrzej
W
WALKOVER
Majewski Kamil
2
Majewski Kamil
Place 33 - 64
Bye
Bye
Firfas Damian
Bye
Bye
Bye
Sokołowski Andrzej
Bye
Bye
Bye
Lipiński Tomasz
Bye
Bye
Pazdaj Cezary
Ledziński Łukasz
Bye
Bye
Niklas Jakub
Mituś Krzysztof
Bye
Bye
Zakrzewski Mateusz
Zacharewicz Mariusz
Bye
Bye
Graczyk Paweł
Bye
Bye
Bye
Iwański Piotr
Bye
Bye
Bye
Firfas Damian
Bye
Sokołowski Andrzej
Bye
Lipiński Tomasz
Pazdaj Cezary
2
  11:9  11:6
Ledziński Łukasz
0
Niklas Jakub
0
  5:11  8:11
Mituś Krzysztof
2
Zakrzewski Mateusz
0
  6:11  3:11
Zacharewicz Mariusz
2
Graczyk Paweł
Bye
Iwański Piotr
Bye
Firfas Damian
0
  10:12  6:11
Sokołowski Andrzej
2
Lipiński Tomasz
0
  10:12  2:11
Pazdaj Cezary
2
Mituś Krzysztof
2
  11:5  11:9
Zacharewicz Mariusz
0
Graczyk Paweł
2
WALKOVER
Iwański Piotr
W
Sokołowski Andrzej
2
  11:9  7:11  11:9
Pazdaj Cezary
1
Mituś Krzysztof
2
  11:7  11:9
Graczyk Paweł
0
Sokołowski Andrzej
2
  11:4  11:6
Mituś Krzysztof
0
Sokołowski Andrzej
Place 35 - 36
Pazdaj Cezary
2
  7:11  11:8  12:10
Graczyk Paweł
1
Pazdaj Cezary
Place 37 - 40
Firfas Damian
0
  7:11  7:11
Lipiński Tomasz
2
Zacharewicz Mariusz
Bye
Lipiński Tomasz
2
  11:6  5:11  11:7
Zacharewicz Mariusz
1
Lipiński Tomasz
Place 39 - 40
Firfas Damian
Bye
Firfas Damian
Place 41 - 48
Bye
Bye
Bye
Ledziński Łukasz
Niklas Jakub
2
  6:11  11:9  14:12
Zakrzewski Mateusz
1
Bye
Bye
Bye
Ledziński Łukasz
Niklas Jakub
Bye
Ledziński Łukasz
2
  11:8  8:11  11:8
Niklas Jakub
1
Ledziński Łukasz
Place 43 - 44
Bye
Bye
Bye
Place 45 - 48
Bye
Bye
Zakrzewski Mateusz
Bye
Bye
Zakrzewski Mateusz
Zakrzewski Mateusz
Place 47 - 48
Bye
Bye
Bye
Place 49 - 64
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 51 - 52
Bye
Bye
Bye
Place 53 - 56
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 55 - 56
Bye
Bye
Bye
Place 57 - 64
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 59 - 60
Bye
Bye
Bye
Place 61 - 64
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Bye
Place 63 - 64
Bye
Bye
Bye
Last update at: 21:10:11 22-11-2017